Paremkite

Sąvokų žodynas

Priemonių, metodų ir technikų, naudojamų pagalbos sistemoje sąvokų žodynas

 • Sensorinė integracija – sudėtingas centrinės nervų sistemos funkcionalus ir organiškai dinamiškas procesas, kur sensorių (jutimų) pagalba individualiai jaučiame kvapą, skonį, garsą, vaizdą, prisilietimus ir skirtingai reaguojame į aplinką.   Pojūčių ypatumai - ne pasmerkianti diagnozė, o individualių savybių ir jų sąveikos visuma.
 • Ankstyvoji intervencija (AIV) – vaiko ir jo ypatumais, bei  jo šeimos poreikiais grįsta jiems reikalinga pagalba ankstyvojo amžiaus vaikui ir jo šeimai/globėjams.
 • Meno terapija – dailės, muzikos, šokio, teatro priemonių ir psichologijos bei psichoterapijos žinių jungtis, kūrybinio proceso eigoje padedanti reikšti jausmus, mintis ir/ar poreikius.
 • Multisensorinė terapija – specialios įrangos ir priemonių pagalba sukurta aplinka, skirta skatinti pirminius lytėjimo, skonio, regos, garso, kvapo ir judėjimo pojūčius bei intelektinės veiklos poreikį. 
 • Aromaterapija (kvapų terapija) – tai gydymas eteriniais aliejais ir kitomis natūraliomis kvapiomis medžiagomis.  
 • Kvėpavimo terapija (rebefingas) – tai kvėpavimo technika, kuria siekiama išlaisvinti susikaupusias emocijas, tokias kaip pyktis, baimė, liūdesys ir t.t. Rebefingas veikia visais lygiais: fiziniu, psichiniu ir dvasiniu. Fiziniu lygiu keičiasi anglies dvideginio ir deguonies kiekio santykis kraujyje ko pasekoje tai veikia ir kitų cheminių elementų pusiausvyrą organizme, dėl to gerėja savijauta ir visų organų veikla, valosi organizmas.
 • Skonio terapija – liežuvis yra tarsi vartai į mūsų organizmo vidų, kuriame yra daug refleksogeninių (“jutiklių”) zonų. Šios zonos susijusios ne tik su virškinamuoju traktu, bet ir su visais kitais žmogaus organais, kuriuos stimuliuojant arba slopinant, skatinama ne tik pojūčių pusiausvyra, bet ir siekiama bendro gijimo.
 • Watsu masažas – meditatyvinė technika vandenyje, atliekama padedant kvalifikuotam specialistui. Vaikas, prilaikomas specialisto, linguoja, supasi ant nedidelių vandens bangų šilto vandens baseine. Vandens srovės ir sūkuriai lyg tūkstančiai masažuotojo pirštų padeda visam kūnui atsipalaiduoti ir pasiekti visiškos kūno įtampos praradimo būseną.
 • Masažas CERAGEM lovoje – tai gydomoji automatinė termomasažinė lova, kuri apjungia masažą ir CERAGEM SPAUDIMĄ™ su šiluminiu infraraudonuoju spinduliavimu (moksaterapijos efektas) per nefritą ir anglies pluošto plokštes bendram organizmo sveikatingumui. Tai produktas, kuris vidinio projektoriaus, judančio išilgai stuburo, pagalba atblokuoja energetinius žmogaus kanalus, atpalaiduoja raumenis aplink stuburą, pagerindamas kraujo ir energijos cirkuliaciją.
 • Koordinaciją lavinantis kostiumas ADELI – neuroortopedinis reabilitacinis kostiumas vaikams, sergantiems vaikų cerebriniu paralyžiumi, turintiems mišrių raidos ypatumų, mielomeningocelių, pacientams po sunkių traumų, sutrikus pusiausvyrai.Kostiumas stimuliuoja specifinius nervinius kūno taškus ir to pasekoje gaunamas reikiamas fiziologinis atsakas.
 • Fraktalų piešimas – žmogaus būsenos analitinės diagnostikos, prognozės ir korekcijos metodas. Fraktalinio piešimo metodas veda į meditaciją, emocinį stabilumą, dvasinę harmoniją, kūrybinę saviraišką, norų realizavimą, norimų savybių formavimą, santykių harmonizavimą.
 • Dogoterpija – tai vaikų susitikimai su šunimis, skatinantys pojūčių vientisumą, teigiamas emocijas, padedančias vystytis vaiko raidai.
 • Kaniterija – profesionalus, moksliškai pagrįstas darbas su negalią turinčiais asmenimis (vaikais), kur susitikimuose dalyvauja specialiai apmokyti šunys, praėję specialius testus ir pripažinti profesionalių dresuotojų, kaniterapijos atstovų.  Svarbu žinoti, kad šunys ne gydo, jie padeda pasveikti.
 • Hipoterija – gydymas, kuriame naudojami arkliai.
 • Sisteminė konsteliacija – arba vidinio pasaulio paveikslų išdėstymas - tai profesionalus psichologinis-terapinis metodas. Jis leidžia susitikti su savo ir artimųjų vidiniu pasauliu kaip su fenomenu - „kaip ant delno“. Per tėvus mes galime pažinti ir vaikuose, šeimoje, giminėje esančius procesus.
 • Ekologinis žemėlapis – vaiko galimybių ir jo situacijos įvertinimas bei vizualizavimas (“perkėmimas ant popieriaus”)
 • Ugdymo planas, paremtas visuminiu požiūriu – vaiko galimybių atskleidimo planas, paremtas realiais tėvų lūkesčiais, apibrėžtais konkrečiais tikslais, numatant priemones ir laiko terminus.